środa, 14 lipca 2010

Pożyczka na dowód

Pożyczka na dowód, zainteresuje pewnie wszystkich tych, którzy mają z różnych względów, problem z udokumentowaniem swoich zarobków. Błyskawiczne pożyczki, najczęściej w formie konsumpcyjne (np na nową pralkę, komputer czy laptopa) są wysoko oprocentowane, ponieważ instytucje udzielające takich pożyczki muszą liczyć się z dużym prawdopodobieństwem tego że pożyczający nie spłaci zobowiązań w terminie (lub w ogóle nie spłaci).
 Nie oszukujmy się. Takie kredyty to przeszłość. 
Banki zrządzają od kredytobiorcy oświadczenia o dochodach, które może być potwierdzone o pracodawcy (oczywiście nie musi!). Dla wielu potencjalnych kredytobiorców pracujących w szarej strefie lub posiadających  złą przeszłość w BIK (Biuro Informacji Kredytowej), takie warunki są niemożliwe do spełnienia. Kierując się więc do... firm udzielających prawdziwych pożyczek na dowód osobisty, bez zaświadczeń i zbędnych formalności za to z ogromnym oprocentowaniem (maksymalne oprocentowanie to 20%), które sprytnie ukrywa się w kosztach. Taka pożyczka jest bardzo droga, wiec polecam ją jedynie najbardziej zdesperowanym.
Największy problem stanowić mogą pożyczki zaciągane u firm wymagających przedpłaty, czyli opłaty przygotowawczej przed udzieleniem kredytu!
Mechanizm jest bardzo prosty:
1. Osoba chcąca pożyczyć pieniądze zgłasza się do firmy, która wymaga "niewielkiej" opłaty przygotowawczej.
2. Osoba ubiegająca się o pieniądze wpłata je na konto firmy udzielającej pożyczki i podpisując wcześnie odpowiednią umowę.
3. Firma mająca udzielić pożyczkę przedstawia niemożliwe do zrealizowania warunki (przykładowo kilku żyrantów) i  finalnie odmawia udzielania pożyczki.
4. Zrozpaczony i niedoszły pożyczkobiorca traci ostatnie oszczędności i pluje sobie w brodę - głupi po szkodzie.
Podsumowując - nie warto korzystać z pożyczek na dowód ponieważ są drogie i jeśli masz inne wyjście skorzystaj z niego (np z karty kredytowej).