czwartek, 18 sierpnia 2011

Kredyt bez BIK


Skrót BIK oznacza Biuro Informacji Kredytowej. To biuro, które udziela informacji o spłaconych i niespłaconych zadłużeniach: kredytach, pożyczkach. Instytucja współpracuje z wieloma bankami.
Warto spłacać wszystkie zależności w terminie, ponieważ każde spóźnienie zostanie odnotowane w aktach BIK. Wiele osób obecnie żyje na kredyt. Wzięcie go daje możliwość kupna wymarzonego mieszkania, wybudowanie domu czy zrobienie remontu. Są osoby, które nie wyobrażają sobie, że miałoby latami oszczędzać na wymarzone auto czy zagraniczne wakacje. Dla nich wyjściem jest szybki kredyt. Warunkiem jest jednak „czysta karta”, czyli brak informacji o nieterminowych spłatach w BIK.

Kredyty w bankach udzielane są klientom rzetelnym i sumiennym. Negatywne zgłoszenie do BIK oznacza brak zdolności kredytowej i trudności w uzyskaniu w ten sposób gotówki. Jeśli ktoś nie spłacał rat w terminie, zgłoszenie do BIK jest dla niego prawdziwym utrapieniem, ale… od czego jest spryt? Trzeba szukać rozwiązań alternatywnych.

Obecnie jest możliwe wzięcie kredytu nawet wtedy, gdy mamy zadłużenia. Udzielane są tak zwane kredyty bez BIK. Zyskują one rzesze zwolenników i tym samym coraz większą popularność. Firmy zajmujące się udzielaniem tego typu kredytów i pożyczek biorą na siebie duże ryzyko, ponieważ osoby widniejące w bazie Biura Informacji Kredytowej nie są z reguły lojalnymi kredytobiorcami i osobami, które spłacają raty bardzo regularnie. Gdzie dostać szybka gotówkę bez BIK? Można się o nią starać w instytucjach pozabankowych i firmach udzielających szybkich pożyczek czy tak znanych chwilówek przez SMS. Na takie zapożyczenie z reguły jest wymagany poręczyciel. To forma zabezpieczenia dla instytucji, od której bierzemy gotówkę. Wyjściem są też pożyczki prywatne, czyli od osoby do osoby. W tej operacji biorą udział dwie osoby: pożyczkobiorca oraz inwestor. Można też pożyczyć od rodziny, znajomych, przyjaciół. Wiele serwisów internetowych oferuje kredyty i pożyczki społecznościowe. Nad całą operacją czuwa firma windykatorska. Próby oszustwa i wszelkiego rodzaju manipulacji są karane.